İş-Per Kariyer Platformu

Perakendenin kariyer platformu, sektörde iş arayanlara yol gösterecek

Perakendenin öncü kuruluşları, kendi kariyer platformlarından istihdamlarını sağlayacak

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) ve Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD)’nin, İSMEK ve İŞKUR ile birlikte 2015 yılında kurmuş olduğu İSMEK Perakende Okulu, perakende sektörünün istihdam sorununa kalıcı çözümler geliştiriyor.

Modern gıda perakende sektörünün temsilcisi GPD’nin ve gıda ile hazırgiyim dışındaki perakende kategorilerinin temsilcisi konumundaki KMD’nin Türkiye’nin önde gelen perakendeci kuruluşlarından oluşan üyeleri, İSMEK Perakende Okulu’nda eğitim görmüş elemanlarla, İŞ-PER KARİYER PLATFORMU üzerinde buluşuyor.

İSMEK Perakende Okulu bünyesinde kurulan İŞ-PER KARİYER PLATFORMU, her iki derneğin üyelerinin konusunda uzman yetkilileri ile birlikte, DETAY A.Ş. sponsorluğunda tasarlandı.

Perakende sektöründe çalışmak isteyen herkesin kullanımına açık olacak İŞ-PER KARİYER PLATFORMU’nda, sadece GPD ve KMD üyelerinin iş ilanları yer alabilecek. İş ilanlarına yapılan başvurular arasında arama yapıldığında, İSMEK Perakende Okulu’ndan mezun olanlara öncelik tanınacak.

İŞ-PER KARİYER PLATFORMU, perakendeye özel bir kariyer platformu olmasıyla öne çıkıyor. Platformun, sektörde çalışmak isteyenlerin başvuracağı ilk kaynak olması hedefleniyor. GPD ve KMD gibi sektörün önemli iki büyük kuruluşunun ve Türkiye’nin öncü perakendecilerinin çalışmalarıyla, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan İŞ-PER KARİYER PLATFORMU, sektörün istihdam sorununun çözümünde önemli bir rol oynayacak.

İSMEK Perakende Okulu Hakkında

Perakende sektörünün önde gelen firmalarının üye olduğu Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) ve Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD)’nin, İSMEK ve İŞKUR ile 2015 yılında birlikte kurmuş olduğu İSMEK Perakende Okulu sektörün istihdam sorununa kalıcı bir çözüm getirmek amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

GPD ve KMD’nin birlikte yürüttüğü Eğitim ve İstihdam Çalışma Grubunun çalışmalarıyla şekillenen ve hayata geçen İSMEK Perakende Okulu İSMEK’in deneyimli eğitmenleri ve sektörün güçlü iş birliği ile yürütülüyor.

2015 yılı Eylül ayı itibariyle eğitime başlayan okulda, eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerler hem İSMEK tarafından verilen sertifikayı almaya hak kazanıyor hem de GPD ve KMD üye firmalarda işe girme şansını yakalıyor.

Perakende sektöründe ihtiyaç duyulan elemanların yetiştirilmesi için temel basamak görevini üstlenen okul, doğrudan sektöre yönelik eğitimler veriyor:

  • • Satış Danışmanı,
  • • Satış Görevlisi,
  • • Reyon Görevlisi,
  • • Depo Görevlisi,
  • • Teknoloji Marketi Satış Danışmanı,
  • • Market Satış Danışmanı (Et, Balık, Şarküteri, Manav, Pastane)
  • • Mağaza Elemanı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi İSMEK tarafından İstanbul’un en merkezi noktalarından biri olan Mecidiyeköy’de tahsis edilen okulun tadilatı, iç düzenlenmesi, mobilya ve tüm gereçleri projeye ilk anından itibaren destek veren dernek üyeleri tarafından sağlandı.

Bunlar arasında, sınıf sponsorları olarak CARREFOURSA, CHEP, IFCO, MİGROS, REAL, VESTEL ve WATSONS, destekleyici sponsorlar arasında BİM, BİMEKS, KOÇTAŞ, METRO, İKEA ve TEKNOSA bulunuyor.

GPD Hakkında

Gıda Perakendecileri Derneği, modern gıda marketlerinin ve gıda servis zincirlerinin temsilcisi konumundadır. Üyelerinin 2015 yılı cirosu 95 milyar TL civarında olup; 29 bin satış noktasında 270 bin kişi istihdam edilmektedir.

www.gidaperakendecileri.org

Adres :Gıda Perakendecileri Derneği
Dikilitaş Plaza Ayazmadere Cad.No:10/1 Kat:6 34349
Dikilitaş – Beşiktaş / İSTANBUL
Telefon : +90 212 227 85 42 – 52 – 62
Fax :+90 212 227 85 35
E-posta :info@gidaperakendecileri.org

KMD Hakkında:

Kategori Mağazacılığı Derneği, mobilya, ev geliştirme, teknoloji, kişisel bakım, kozmetik, aksesuar, hobi, kırtasiye, sinema, eğlence gibi, gıda ve hazır giyim dışında kalan modern perakendecilerin temsilcisi konumundadır. KMD üyelerinin 2015 yılı cirosu 65 milyar TL civarında olup; 3.500 satış noktasında 120 bin kişi istihdam edilmektedir.

www.kategorimagazaciligi.org